Vai „Mobilvet” darbojas kā ātrā veterinārā palīdzība?

,,Mobilvet” apkalpo izsaukumus pēc iepriekšēja pieraksta rindas kārtībā, taču iespēju robežās tiek respektēti arī ārkārtas izsaukumi pie smagi slimiem dzīvniekiem, sevišķi, ja kritiskā situācijā nokļuvis pastāvīga klienta dzīvnieks.

Vadoties pēc ārvalstu kolēģu pieredzes, pat pie paša profesionālākā personāla un vislabākā aprīkojuma, kritiskā stāvoklī esošus dzīvniekus izdodas reanimēt tikai 20% gadījumu, bet arī atlikušajos 80% gadījumu tiek ieguldīts liels darbs un patērēti materiāli.

Latvijā veterinārajai firmai nav iespējams reģistrēt automašīnu kā operatīvo transportu. Līdz ar to sastrēgumi un ātruma ierobežojumi uz veterinārārstiem attiecas tikpat lielā mērā kā uz pārējiem autovadītājiem.

Lai sekmīgi sniegtu neatliekamo veterināro palīdzību, 24 stundas diennaktī bez brīvdienām būtu jānodrošina pilnībā aprīkotas brigādes operatīva nokļūšana pie kritiskā stāvoklī esošā dzīvnieka. Būtu nepieciešamas vismaz 5 brigādes, kuru sastāvā būtu veterinārārsts, veterinārārsta asistents un šoferis. Pašlaik Latvijā šāda dienesta uzturēšana nav finansiāli pamatota.